راهکار بیمارستان هوشمند هوآوی | Huawei's smart hospital solution

معرفی راهکار بیمارستان هوشمند هواوی

هوشمند سازی بیمارستان ها

امروزه هوشمند سازی بیمارستان ها و سایر مراکز درمانی به یک اولویت جدی برای مدیران این مراکز تبدیل شده است. از طرفی این موضوع که استفاده از تکنولوژی‌های جدید و سیستم‌های هوشمند در بیمارستان ها منجر به بهبود قابل ملاحظه‌ای در فرآیند تشخیص و درمان خواهد شد، بر کسی پوشیده نیست و از طرف دیگر مدیران بیمارستانی همیشه این نگرانی را دارند که با توجه به حساسیت‌های فرآوان فرآیندهای تشخیص و درمان آیا می‌توان به این تجهیزات و سیستم های هوشمند اعتماد کرد؟ و اینکه آیا سرمایه‌گذاری در این حوزه از نظر اقتصادی مناسب خواهد بود؟ راهکار بیمارستان هوشمند هوآوی پاسخی همه‌جانبه برای این نگرانی‌ها ارائه داده است.

هواوی به عنوان ارائه‌دهنده پیشروی راهکارهایICT تجربه گسترده ای در صنعت پزشکی و گسترش راهکارهای ICT بیمارستانی در سطح جهان دارد. هواوی به همراه شرکای تجاری خود، برای کمک به بهبود کیفیت خدمات بیمارستان ها، راهکار بیمارستان هوشمند را توسعه داده که می تواند مدیریت بیمارستان، خدمات کلینیکی و زیر ساخت های ICT را پوشش دهد. راهکارهای فرعی ارائه شده در این حوزه نیز شامل موارد زیر می شوند:

• شبکه همگرا (Convergent)

• دیتاسنترهای بیمارستانی مبتنی بر تکنولوژی ابری

پزشکی از راه دور

• بیمارستان وایرلس (Wireless)

این راهکارهای فرعی، خدمات گسترده‌ای را به بیماران، پرسنل مراقبت‌های پزشکی و مدیریت بیمارستان ارائه می‌دهند. به علت ظهور نیازمندی‌ها و چالش‌های جدید طی چند دهه اخیر، سیستم های اطلاعات پزشکی تحول چشمگیری یافته و از مدیریت محوری و پزشک محوری به بیمارمحوری تغییر کرده است. سیستم های اطلاعات پزشکی بیمارمحور شامل زیر ساخت شبکه، مدیریت الکترونیک، پزشکی از راه دور، پزشک همراه و یک دیتاسنتر بیمارستانی می شوند. با این حال، این سیستم ها با چالش‌های زیر روبرو هستند:

• سیستم های سنتی پزشکی از راه دور، تنها سرویس های ویدئویی با کیفیت استاندارد را که ناکارآمدی آن در درمان پزشکی ثابت شده است، ارائه می دهند. این سیستم ها که به طور مستقل توسعه یافته‌اند، توانایی ادغام با سیستم های ICT بیمارستانی را ندارند.

• راهکار پزشک همراه، نیاز بیشتری به ثبات شبکه بی سیم (Wireless)، عملکرد بالای آن، قابلیت ضد تراکم و پشتیبانی خدمات رومینگ ایجاد می کند.

• دوره احداث زیرساختICT ممکن است به دلیل مدیریت دشوار عملیات و نگهداری (O&M)، فراهم کردن دیتاسنترهایی با مصرف انرژی بالا و مقیاس پذیری کم سیستم، طولانی شود. بیمارستان ها برای رفع الزامات موجود در ارائه خدمات خود، به شبکه هایی با قابلیت اطمینان بالا، امنیت زیاد و همچنین همگرایی (Convergence) مناسب نیاز دارند.

راهکار بیمارستان هوشمند هوآوی:

راهکار بیمارستان هوشمند هوآوی با پوشش نیازمندی‌های مختلف مراکز درمانی و ارائه‌ راه‌حل‌های نوآورانه برای غلبه بر این چالش‌ها به عنوان انتخابی هوشمندانه برای بیمارستان‌ها در نقاط مختلف جهان تبدیل شده است. در ادامه  راهکار هوآوی برای هوشمند سازی بیمارستان‌ها را مرور می‌کنیم:

راهکار بیمارستان هوشمند هواوی شامل آرایه های مؤثری از سیستم های ICT بیمارستانی مانند شبکه های سیمی و وایرلس، دیتاسنترها، سیستم های درمان پزشکی و سیستم های مدیریت بیمارستانی می شود. بر اساس خدمات مورد نیاز، شرکت هواوی پلت فرم ICT مبتنی بر فضای ابری را برای ارائه خدماتی چون پزشکی از راه دور، پزشک همراه، کامپیوترهای ابری (Cloud desktop)، ارتباطات یکپارچه (UC)، همکاری بین دپارتمان‌ها، نظارت تصویری (دوربین های مدار بسته) و اطلاعات پزشکی مرتبط، فراهم می‌کند. راهکارهای نامبرده به بیمارستان‌ها این امکان را می‌دهد تا تجربه مشتری (UX)، کیفیت خدمات و بهره وری شغلی را در عین کاهش هزینه های کلی مالکیت (TCO) بهبود دهد. توسعه سیستم های ICT پزشکی، نیاز به مشارکت همه بخش‌ها در زنجیره صنعت درمان دارد. هواوی تجربه خود را در ICT تقویت کرده است تا توان همکاری کامل و بدون نقصی را با محصولات نرم افزاری و سیستمی شرکت های دیگر داشته باشد و بدین نحو خدمات مورد نیاز در بیمارستان ها را برآورده کرده و صنعت پزشکی مبتنی بر ICT را توسعه دهد. در مقاله های آتی به بررسی انواع راهکارهای فرعی بیمارستان های هوشمند می پردازیم. شرکت کوشاکار مفتخر است تجهیزات شبکه و راهکارهای بیمارستانی هواوی را با استانداردهای جهانی عرضه نماید.

بررسی اجمالی راهکارهای بیمارستان هوشمند هوآوی:

راهکارهای بیمارستان هوشمند هواوی ویژگی های زیر را دارد:

• خدمات بیمارستانی مبتنی بر ICT که از ویژگی برنامه های کاربردی جامع شبکه و عملیات بدون کاغذ و فیلم عکس برداری بهره می برد.

• مدیریت کارآمد منابع ICT و یکپارچه سازی کاربری ها که امکان استفاده کامل از منافع سیستم های ICT را فراهم می کند.

• سیستم های ICT پزشکی سرویس محور که مواردی چون به اشتراک گذاری سراسری اطلاعات و نوآوری مستمر را برای تسهیل رشد بیمارستان، امکان پذیر می کند.

درصورتی که مایل هستید در مورد راهکار هوشمند سازی هوآوی بیشتر بدانید، فایل PDF زیر را مطالعه فرمایید:

دانلود فایل: Huawei e-Hospital Solution

 

مزایای خرید از نمایندگی رسمی TrueConf
انواع سرویس‌های ویدئو کنفرانس TrueConf
سازگاری کامل با endpointهای SIP و H.323
عملکرد مطلوب با کمترین تجهیزات سخت‌افزاری
قابلیت اجرا در شبکه‌ی داخلی
سطح بالای امنیت
مزایای خرید از نمایندگی رسمی TrueConf

• پشتیبانی مستقیم توسط TrueConf
• امکان باز کردن تیکت و گرفتن جواب در همان روز از طرف تیم پشتیبانی فنی TrueConf

انواع سرویس‌های ویدئو کنفرانس TrueConf برای جلسات سازمانی، آموزش از راه دور و پخش زنده:

• برقراری جلسات ویدئو کنفرانس تا 36 نفر به صورت همزمان
• برگزاری کنفرانس‌های عمومی و وبینارها تا 800 نفر
• امکان پخش زنده برای 1 میلیون نفر

سازگاری کامل با endpointهای SIP و H.323، عدم نیاز به خرید زیرساخت MCU :

گیت‌وی داخلی TrueConf Server با پروتکل‌های SIP و H.323 کاملاً سازگار می‌باشد و این سرور قادر است با تمامی ‌endpointهای ویدئو کنفرانس و IP PBX، صرف نظر از برند کمپانی سازنده، از طریق SIP یا H.323به سادگی ارتباط برقرار نماید. برای اینکار کافی‌ست تجهیزات ویدئو کنفرانس فعلی را در TrueConf Server ثبت‌نام کنید، سپس می‌توانید با این endpointها نیز، مانند سایر کاربران، تماس بگیرید. بدین طریق یکپارچگی کامل این گیت‌وی با تمامی endpointها از طریق SIP یا H.323 (به صورت پیش‌فرض)، هر گونه نیاز به استفاده از یک MCU گران‌قیمت را از بین می‌برد.

نیاز به حداقل منابع سخت‌افزاری

کاربران با سیستم‌های کامپیوتری معمولی نیز می‌توانند از سرویس‌های ویدئوکنفرانس TrueConf استفاده نمایند. برای مثال، تنها به وسیله‌ی یک PC با CPU پنج‌هسته‌ای و رم 8GB ،کاربر قادر خواهد بود به هر کدام از سرویس‌های ویدئو کنفرانس TrueConf با دویست نفر شرکت‌کننده، بپیوندد.

قابلیت اجرا در شبکه‌ی داخلی

قابلیت اجرا در شبکه‌ی داخلی بدون نیاز به اینترنت

سطح بالای امنیت

سطح بالای امنیت با به کارگیری AES 256 (استاندارد رمزنگاری پیشرفته‌ی 256 بیتی)

قابل اجرا بر روی تمامی پلت‌فرم‌ها
مقیاس‌پذیری
کیفیت تصویر 4K UltraHD
۳۶ کاربر همزمان
آموزش مجازی
پخش زنده
قابلیت اجرا بر روی تمامی پلت‌فرم‌ها و دستگاه انتخابی کاربر

همه‌ی امکانات سرویس‌های ویدئو کنفرانس TrueConf، بر روی هر پلت‌فرم‌انتخابی کاربر از قبیل : Windows, Linux, macOS, iOS, Androidدر دسترس می‌باشد.

مقیاس‌پذیری

امکان برقراری ارتباط بین سرورها به منظور ایجاد افزونگی و تقسیم بار ترافیکی

کیفیت تصویر 4K UltraHD

 

پشتیبانی از ۳۶ کاربر همزمان به صورت تصویری در جلسات ویدئوکنفرانس

 

آموزش مجازی

آموزش مجازی (آموزش از راه دور یا ویدئوکنفرانس نامتقارن)، یکی از سرویس‌های ویدئوکنفرانس TrueConf می‌باشد که اختصاصاً برای آموزش از راه دور طراحی شده است. در این حالت، شرکت‌کنندگان (دانش‌آموزان) تنها صوت و تصویر سخنران را دریافت می‌کنند و فقط از طریق چت می‌توانند با هم در ارتباط باشند. در عین حال سخنران (معلم) می‌تواند صوت و تصویر تک تک دانش‌آموزان را دریافت کند.

پخش زنده برای یک میلیون نفر

با کمک ویژگی پشتیبانی از RSTP در TrueConf Server شما می‌توانید جلسات ویدئو کنفرانس خود را به صورت زنده برای بیش از یک میلیون کاربر به صورت همزمان از طریق سرویس‌هایمحبوب نمایش ویدئو، مثل آپارات، پخش نمایید.

Share this post

Leave a comment

Filtered HTML

  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Lines and paragraphs break automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.