راهکار بیمارستان هوشمند هوآوی | Huawei's smart hospital solution

معرفی راهکار بیمارستان هوشمند هواوی

هوشمند سازی بیمارستان ها

امروزه هوشمند سازی بیمارستان ها و سایر مراکز درمانی به یک اولویت جدی برای مدیران این مراکز تبدیل شده است. از طرفی این موضوع که استفاده از تکنولوژی‌های جدید و سیستم‌های هوشمند در بیمارستان ها منجر به بهبود قابل ملاحظه‌ای در فرآیند تشخیص و درمان خواهد شد، بر کسی پوشیده نیست و از طرف دیگر مدیران بیمارستانی همیشه این نگرانی را دارند که با توجه به حساسیت‌های فرآوان فرآیندهای تشخیص و درمان آیا می‌توان به این تجهیزات و سیستم های هوشمند اعتماد کرد؟ و اینکه آیا سرمایه‌گذاری در این حوزه از نظر اقتصادی مناسب خواهد بود؟ راهکار بیمارستان هوشمند هوآوی پاسخی همه‌جانبه برای این نگرانی‌ها ارائه داده است.

هواوی به عنوان ارائه‌دهنده پیشروی راهکارهایICT تجربه گسترده ای در صنعت پزشکی و گسترش راهکارهای ICT بیمارستانی در سطح جهان دارد. هواوی به همراه شرکای تجاری خود، برای کمک به بهبود کیفیت خدمات بیمارستان ها، راهکار بیمارستان هوشمند را توسعه داده که می تواند مدیریت بیمارستان، خدمات کلینیکی و زیر ساخت های ICT را پوشش دهد. راهکارهای فرعی ارائه شده در این حوزه نیز شامل موارد زیر می شوند:

• شبکه همگرا (Convergent)

• دیتاسنترهای بیمارستانی مبتنی بر تکنولوژی ابری

پزشکی از راه دور

• بیمارستان وایرلس (Wireless)

این راهکارهای فرعی، خدمات گسترده‌ای را به بیماران، پرسنل مراقبت‌های پزشکی و مدیریت بیمارستان ارائه می‌دهند. به علت ظهور نیازمندی‌ها و چالش‌های جدید طی چند دهه اخیر، سیستم های اطلاعات پزشکی تحول چشمگیری یافته و از مدیریت محوری و پزشک محوری به بیمارمحوری تغییر کرده است. سیستم های اطلاعات پزشکی بیمارمحور شامل زیر ساخت شبکه، مدیریت الکترونیک، پزشکی از راه دور، پزشک همراه و یک دیتاسنتر بیمارستانی می شوند. با این حال، این سیستم ها با چالش‌های زیر روبرو هستند:

• سیستم های سنتی پزشکی از راه دور، تنها سرویس های ویدئویی با کیفیت استاندارد را که ناکارآمدی آن در درمان پزشکی ثابت شده است، ارائه می دهند. این سیستم ها که به طور مستقل توسعه یافته‌اند، توانایی ادغام با سیستم های ICT بیمارستانی را ندارند.

• راهکار پزشک همراه، نیاز بیشتری به ثبات شبکه بی سیم (Wireless)، عملکرد بالای آن، قابلیت ضد تراکم و پشتیبانی خدمات رومینگ ایجاد می کند.

• دوره احداث زیرساختICT ممکن است به دلیل مدیریت دشوار عملیات و نگهداری (O&M)، فراهم کردن دیتاسنترهایی با مصرف انرژی بالا و مقیاس پذیری کم سیستم، طولانی شود. بیمارستان ها برای رفع الزامات موجود در ارائه خدمات خود، به شبکه هایی با قابلیت اطمینان بالا، امنیت زیاد و همچنین همگرایی (Convergence) مناسب نیاز دارند.

راهکار بیمارستان هوشمند هوآوی:

راهکار بیمارستان هوشمند هوآوی با پوشش نیازمندی‌های مختلف مراکز درمانی و ارائه‌ راه‌حل‌های نوآورانه برای غلبه بر این چالش‌ها به عنوان انتخابی هوشمندانه برای بیمارستان‌ها در نقاط مختلف جهان تبدیل شده است. در ادامه  راهکار هوآوی برای هوشمند سازی بیمارستان‌ها را مرور می‌کنیم:

راهکار بیمارستان هوشمند هواوی شامل آرایه های مؤثری از سیستم های ICT بیمارستانی مانند شبکه های سیمی و وایرلس، دیتاسنترها، سیستم های درمان پزشکی و سیستم های مدیریت بیمارستانی می شود. بر اساس خدمات مورد نیاز، شرکت هواوی پلت فرم ICT مبتنی بر فضای ابری را برای ارائه خدماتی چون پزشکی از راه دور، پزشک همراه، کامپیوترهای ابری (Cloud desktop)، ارتباطات یکپارچه (UC)، همکاری بین دپارتمان‌ها، نظارت تصویری (دوربین های مدار بسته) و اطلاعات پزشکی مرتبط، فراهم می‌کند. راهکارهای نامبرده به بیمارستان‌ها این امکان را می‌دهد تا تجربه مشتری (UX)، کیفیت خدمات و بهره وری شغلی را در عین کاهش هزینه های کلی مالکیت (TCO) بهبود دهد. توسعه سیستم های ICT پزشکی، نیاز به مشارکت همه بخش‌ها در زنجیره صنعت درمان دارد. هواوی تجربه خود را در ICT تقویت کرده است تا توان همکاری کامل و بدون نقصی را با محصولات نرم افزاری و سیستمی شرکت های دیگر داشته باشد و بدین نحو خدمات مورد نیاز در بیمارستان ها را برآورده کرده و صنعت پزشکی مبتنی بر ICT را توسعه دهد. در مقاله های آتی به بررسی انواع راهکارهای فرعی بیمارستان های هوشمند می پردازیم. شرکت کوشاکار مفتخر است تجهیزات شبکه و راهکارهای بیمارستانی هواوی را با استانداردهای جهانی عرضه نماید.

بررسی اجمالی راهکارهای بیمارستان هوشمند هوآوی:

راهکارهای بیمارستان هوشمند هواوی ویژگی های زیر را دارد:

• خدمات بیمارستانی مبتنی بر ICT که از ویژگی برنامه های کاربردی جامع شبکه و عملیات بدون کاغذ و فیلم عکس برداری بهره می برد.

• مدیریت کارآمد منابع ICT و یکپارچه سازی کاربری ها که امکان استفاده کامل از منافع سیستم های ICT را فراهم می کند.

• سیستم های ICT پزشکی سرویس محور که مواردی چون به اشتراک گذاری سراسری اطلاعات و نوآوری مستمر را برای تسهیل رشد بیمارستان، امکان پذیر می کند.

درصورتی که مایل هستید در مورد راهکار هوشمند سازی هوآوی بیشتر بدانید، فایل PDF زیر را مطالعه فرمایید:

دانلود فایل: Huawei e-Hospital Solution

 

Share this post

Leave a comment

Filtered HTML

  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Lines and paragraphs break automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.