پوشش بی‌سیم شهری،وای فای شهری،wireless cities

معرفی اکسس پوینت‌های Outdoor جدید و پرقدرت هوآوی: AP8050DN , AP8150DN

چگونه این اکسس‌ پوینت‌ های هوآوی در ساخت و ساز مناطق بی‌ سیم شهری (wireless cities) به کار می‌آیند؟

در این مقاله با معرفی اکسس پوینت های AP8050DN و AP8150DN هوآوی و بررسی ویژگی‌های فنی این APها، بیان می‌کنیم که چرا این مدل از اکسس پوینت هوآوی انتخابی مناسب برای پوشش‌دهی مناطق بی‌سیم شهری می‌باشند.

چالش ساخت و ساز شهرهای بی سیم (wieless cities):

 امروزه مجهز کردن شهرها به شبکه‌های بی‌ سیم به یک چالش برای دولت‌‌ها تبدیل شده است. شهرهای مجهز به این تکنولوژی (پوشش بی‌سیم شهری)  مزیت بزرگی نسبت به سایر مناطق دارند.

ساخت و سازها برای ایجاد مناطق بی‌ سیم شهری (wieless cities) به شدت افزایش یافته است و این امر منجر به ظهور مشکلاتی جدید در زمینه‌ی استقرار تجهیزات WLAN در جغرافیای کلان شهری شده است.

اولین مسئله این است که این تجهیزات باید ظرفیت مقابله با تغییرات محیطی (تغییرات جوّی) را در داخل شهر داشته باشند.

علاوه بر این، نصب و نگهداری این تجهیزات در سطح شهر هزینه‌های زیادی در پی خواهد داشت.

 اکسس پوینت های  AP8050DN و AP8150DN هوآوی به طور ویژه برای پوشش دهی ارتباطات بی‌سیم در فضای شهری طراحی شده‌اند.

ویژگی‌های فنی اکسس‌ پویت‌ های AP8050DN و AP8150DN هوآوی:

 • این دستگاه‌های AP با پشتیبانی از   802.11ac Wave 2 و MU-MIMO عملکردی عالی از نظر سرعت و ظرفیت پهنای باند دارند و برای پوشش‌دهی ارتباطات بی‌سیم شهری بسیار مناسب هستند.
 • پورت‌های چندگانه‌ی این ‌APهای هوآوی،  امکان پشتیبانی از انتقال داده‌ با حجم بالا و بهبود ثبات uplink را از طریق دو پورت گیگ اترنت فراهم می‌کند و همچنین پورت‌ نوری SFP در این دستگاه‌های AP در انتقال داده‌ی راه دور استفاده می‌شود.
 • در این APها قابلیت‌های ویژه‌ای برای محافظت از سخت افزارشان تعبیه شده است. محافظ‌های شوک الکتریکی   (surge  protectors)  در داخل APها جاسازی شده‌اند و بنابراین نیازی به استفاده از محافظ‌های خارجی نیست. این مزیت، ساده‌سازی نصب و صرفه جویی در هزینه‌ها را در پی دارد.
 • به علت رعایت استاندارد محافظت IP67 در این اکسس پوینت های هوآوی، این APها در مقابل حوادث جوی محیطی از قبیل باد، باران و رعدوبرق مقاوم هستند.
 • برای نصب APها بر روی دیوار و یا لوله pole از یک براکت نصب استفاده می‌شود و زمان مورد نیاز برای نصب تنها پانزده دقیقه است.
 • AP8050D و AP8150DN دارای ماژول‌های بلوتوث داخلی هستند و بنابراین از اپلیکیشن‌های تبلیغاتی زیادی نظیر برنامه‌های تبلیغاتی مکان محور پشتیبانی می‌نمایند و از این طریق سود عملیاتی پروژه‌های ساخت شهرهای بی‌سیم را افزایش می‌دهند. 
 • دستگاه AP8150DN با پشتیبانی از دو باند 5G به صورت همزمان ظرفیت شبکه‌ی بالاتری فراهم می‌کند.
 • یک دستگاه AP به تنهایی با ایجاد امکان دسترسی صد کاربر به شبکه، نیاز شرکت‌ها به AP جدید را تا چهل درصد کاهش می‌هد و از این طریق نیز منجر به کاهش هزینه‌ها می‌گردد. 
 • این APها پوشش وایرلس برای مسافت‌های طولانی را از طریق لینک‌های WDS فراهم می‌‌آورند و از این طریق می‌توانند بدون ایجاد مشکلات معمول کابل کشی برای مسافت 10کیلومتر، پهنای باند 40Mbit/s را در اختیار ساکنان قرار دهند.
 • دستگاه‌های AP8050D و AP8150DN با پشتیبانی از حالت dual-stack ، امکان سوییچینگ انعطاف پذیر بین شبکه‌های داخلی و شبکه‌های مدیریت مبتنی بر ابر را فراهم می‌کنند. 
 • طراحی APها با نگاهی به آینده و توجه به سیر تکاملی استفاده از شبکه‌های مدیریت ابری انجام شده است و بدین گونه نرخ بازگشت سرمایه‌ی مشتری را حداکثر می‌نماید. 
برای آشنایی بیشتر با این مدل از اکسس پوینت های هوآوی، شما را به دیدن این ویدئو دعوت می‌کنیم:
همچنین با مراجعه به صفحه تجهیزات WLAN هوآوی می‌توانید بیشتر با تجهیزات وایرلس هوآوی (اکسس پوینت هوآوی و اکسس کنترلر هوآوی) آشنا شوید.
 

 

پاسخگویی در تلگرام

Share this post